Grażyna Orłowska-Sondej kandyduje do Senatu

Red. Grażyna Orłowska-Sondej, członek zarządu naszego Stowarzyszenia jest kandydatką do Senatu z okręgu wyborczego nr 6. Grażyna od wielu lat organizuje akcje, których adresatami są ludzie będący w potrzebie, skrzywdzeni przez los, bezskutecznie zabiegający o wsparcie ze strony struktur rządowych. Jej telewizyjne reportaże interwencyjne wielokrotnie naprawiały skutki urzędniczej znieczulicy.

Od kilkunastu lat organizuje pomoc dla naszych rodaków pozostałych na Kresach. Dziełem jej ekipy jest akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Dotyczy ona ratowania polskich cmentarzy na Ukrainie, zdewastowanych, zarośniętych i zapomnianych. Grażyna, wspólnie z Kuratorium Oświaty zmobilizowała dolnośląską młodzież, która ofiarowując symboliczną złotówkę, stworzyła fundusz finansujący wakacyjne wyjazdy wolontariuszy. W tym roku, podczas wakacji, na 16 polskich cmentarzach pracowało ponad 150 uczniów i ich opiekunów. Grażyna jest laureatką naszej nagrody Dziennikarz Roku; otrzymała też Obywatelską Nagrodę Parlamentu Europejskiego.

Apelujemy o poparcie kandydatury Grażyny, bo po prostu na to zasługuje. Ale nie bez znaczenia byłaby obecność w parlamencie przedstawicielki naszego środowiska. Mamy przecież tyle spraw do załatwienia, a Grażyna wielokrotnie dowiodła, że tam gdzie nikt nie może, ona sprawę załatwia. Okręg nr 6 obejmuje powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski. Działających na tym terenie kolegów prosimy o popularyzowanie kandydatury naszej koleżanki.