W BIAŁORUSKIEJ STV KSENIA CHUDOLIEJ LEJE KŁAMSTWAMI

Kanał Wieści ze Wschodu opublikował w serwisie YouTube materiał propagandowy białoruskiej telewizji STV. Ksenia Chudoliej poruszyła w nim temat inflacji w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. W materiale pojawił się szereg wyciętych z kontekstu przykładów, jak np. artykuł BBC, który informował, że śniadania w Londynie podrożały o 40 funtów, mimo że w tytule napisane jest 40, ale pensów.

Autorka użyła na początku stwierdzenia „każdy kij ma dwa końce”. Pokazując sklepowe półki w Polsce, wyjaśniła, że „ludzie wychodzą ze sklepów z pustymi portfelami i oczami okrągłymi ze zdumienia”. Na nagraniu zamieszczono mało zatłoczony sklep, który ma udowadniać, że ludzi nie stać na zakupy. Autorka materiału wykorzystywała wypowiedzi, by przekonać w materiale, że niedługo w Europie zniknie klasa średnia.

Inny Amerykanin miał stwierdzić, że Joe Biden wysyła wszystkie pieniądze Ukrainie, zamiast dać je swoim obywatelom. Co ciekawe, na każdą ze ścieżek dźwiękowych tych wypowiedzi nałożono głos tłumacza, który całkowicie zagłusza słowa w języku angielskim.

Ksenia Chudoliej bardzo pozytywnie wypowiadała się o Aleksandrze Łukaszence, który miał przewidzieć taką sytuację w Europie. – Rok przecierpimy, a potem zobaczycie, przyjdą do nas, będą nas przepraszać i prosić, żeby z nimi współpracować – powiedział dyktator w materiale. W innej części nagrania stwierdził, że zboże jest nowym złotem Europy. Zdaniem Łukaszenki działania Zachodu są bezmyślne.

Pod koniec materiału Ksenia Chudoliej skupiła się na prezydencie USA Joe Bidenie, pokazując nagranie, jak przewraca się na schodach, wchodząc do samolotu. – Z ilu jeszcze schodów musi spaść Biden, by zrozumiał złą sytuację swojego kraju? – pytała retorycznie autorka materiału.

Źródło: radiozet.pl