Prezes Radia Wrocław rezygnuje ze stanowiska

Jolanta Piątek rezygnuje ze stanowiska prezesa Radia Wrocław. Wyborem jej następcy w tym tygodniu zajmie się Rada Mediów Narodowych.

– Idę na emeryturę – mówi Jolanta Piątek. Na stanowisku pozostaje do końca sierpnia. Prezesem Radia Wrocław została w połowie grudnia 2017 roku. Zastąpiła wówczas Tomasza Dudę, który kierował rozgłośnią od 2010 roku. Piątek w 2016 roku była rzeczniczką KGHM. Wcześniej – od 1995 roku – pracowała już w Radiu Wrocław.

Na środę zwołane zostało posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na którym ma być wybrany nowy prezes Radia Wrocław. Do wtorku członkowie RMN mogą zgłaszać kandydatów, ale ponieważ większość w Radzie ma PiS, powołany zostanie prezes z poparciem tej partii.

Marcin Torz z „Super Expressu” na Twitterze podał, że nowym prezesem Radia Wrocław ma zostać Marcin Rosiński z TVP. Sam Rosiński zaprzeczył temu. „Przeniosłem się do Warszawy i ciężko pracuję na utrzymanie. Lekko nie jest, bo jako »słoik« mam pod górkę, podlewają mnie fale hejtu. Za Wrocławiem tęsknie, ale na razie nie planuję powrotu. Komentowaniem plotek się nie zajmuję” – napisał na Twitterze.

Radio Wrocław w 2018 roku miało 19,3 mln zł przychodu (wzrost o 8 proc. w porównaniu z 2017 rokiem) i 814 tys. zł zysku wobec 671 tys. zł straty rok wcześniej.

(KOZ, 19.08.2019)

Źródło: PRESS (https://www.press.pl/tresc/58217,prezes-radia-wroclaw-rezygnuje-ze-stanowiska )