Pociąg do kultury 2019

Rekrutacja dla chętnych

Idea specjalnego pociągu Berlin – Wrocław, którym turyści niemieccy mogli przyjeżdżać na wydarzenia Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, narodziła się za sprawą współpracy Miasta Wrocław z władzami Berlina i Brandenburgii. Teraz Pociąg do Kultury (Kulturzug) rekrutuje zespół we Wrocławiu. Chętni powinni mówić po niemiecku i po polsku oraz mieć chęć wspierać dialog międzykulturowy.

Zespół moderatorów pilnie poszukiwany

Sezon, kiedy rusza Pociąg do Kultury to okres od kwietnia do października. W tym czasie najpilniej potrzeba ludzi do polsko-niemieckiego zespołu, który będzie moderował 4,5-godzinną podróż z Berlina do Wrocławia i przygotuje program pełen kultury dla podróżnych.

Jakie trzeba posiadać cechy, aby dobrze odnaleźć się na pokładzie wyjątkowego wehikułu między państwami i kulturami? Przede wszystkim liczyć będzie się dobra znajomość niemieckiego i polskiego, komunikatywność, motywacja, ale też chęć, by sporo podróżować i raz w miesiącu pojechać do Berlina.

Pociąg wyjątkowy

Kursuje między Berlinem, Cottbus (Chociebużem) i Wrocławiem. Połączył Brandenburgię i Dolny Śląsk. Podczas 4,5-godzinnej jazdy prezentowany jest jedyny w swoim rodzaju niemiecko-polski program kulturalny. Na pokładzie pociągu znajdują się na stałe fragmenty wystawy „Breslau/Wrocław. Gesichter einer Stadt/Obliczamiasta” oraz mobilna biblioteka.

Jak się zgłosić

Wystarczy mieć ukończone 23 lata, a swoje cv ze zdjęciem i certyfikatem językowym przesłać na adres mailowy: crew@intelligenterzug.net.

Dla zainteresowanych pracą Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocław, Rynek 13) zaprasza 7 marca o 17.00 na specjalne spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie można poznać wszystkie szczegóły pracy w Pociągu do Kultury.

Informacje znajdziecie także na www.fb.com/vbbpolen i www.vbb.de/kulturzug

Magdalena Talik 

Źródło: https://www.wroclaw.pl/pociag-do-kultury-2019-rekrutacja-dla-chetnych