Wielki Koncert Kresowy 2018

W najbliższy piątek i sobotę (18 i 19 bm.) na wrocławskim Rynku wystąpią artyści z Ukrainy, Litwy i Polski. Wielki Koncert Kresowy będzie też okazją do podsumowania przygotowań do IX edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w ramach której już 3 lipca na Kresy wyjedzie prawie 1500 wolontariuszy, którzy porządkować będą opuszczone i zaniedbane mogiły na blisko 150 nekropoliach rozsianych na Ukrainie.

– Koncert będzie doskonałą okazją do zetknięcia się z Kresami, sprzyjać będzie do nawiązania kontaktów z Rodakami, a przede wszystkim do zobaczenia występów młodych artystów – mówi red. Grażyna Orłowska-Sondej, szefowa Fundacji Studio Wschód i członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. – Przed koncertem przez wrocławski Rynek przemaszeruje ponad 150 pocztów sztandarowych z różnych szkół Dolnego Śląska, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Na koncercie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina, Zespół Pieśni i Tańca PODOLSKI KWIAT z Koziatyna (Ukraina), Zespół Tańca Ludowego BARWINOK z Winnicy (Ukraina) oraz Pierwiosnki z Wileńszczyzny.

Program koncertu:

Piątek 18 maja

godz. 13 – spotkanie samorządowców w Dworze Polskim w Rynku

godz. 14 – przemarsz pocztów sztandarowych szkół

godz. 14.20 – rozpoczęcie koncertu i występy zespołów

Sobota 19 maja

godz. 15.30 – występy artystyczne zespołów