„Na Osi” otrzymał tytuł w kategorii Media Roku

27 listopada 2015 roku w Warszawie odbył się uroczysty finał konkursu Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym w pięciu kategoriach wyróżniono osoby, instytucje i organizacje szczególnie zasłużone dla poprawy bezpieczeństwa drogowego w Polsce. W kategorii Media Roku uhonorowany został program „Na Osi”, który emitowany jest na antenie telewizji Motowizja i Tele5.

Kapituła nagrody nagrodziła jego twórców za ponadprzeciętne zaangażowanie w propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko podczas emisji programu „Na osi”, ale także poprzez udział w licznych projektach związanych z tą tematyką. Za aktywne docieranie ze swoim przekazem do różnych grup użytkowników dróg: od uczniów szkół podstawowych po kierowców samochodów ciężarowych. W imieniu redakcji statuetkę odebrali Aleksandra Donocik oraz producent programu Andrzej Wachowski. Konkurentami programu nominowanymi do nagrody w tej kategorii były również miesięcznik Auto Moto Technika oraz Telewizja Polska oddział w Warszawie.

Program „Na Osi” od wielu lat angażuje się w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. We współpracy z Komendami Policji – tak Główną jak i wojewódzką w Opolu a także Komendą Miejską Policji w Opolu, redakcja programu organizuje przeróżne akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które skierowane są zarówno do dorosłych jak i do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Odzwierciedlenie tych działań można śledzić w kolejnych odcinkach programu, które ukazują się na antenie w cyklu co tydzień premiera już od ponad 12 lat. Oprócz współpracy z policją, stałymi partnerami i konsultantami merytorycznymi audycji są również instytucje takie jak Inspekcja Transportu Drogowego, czy zrzeszenia i stowarzyszenia przewoźników. Ta kooperacja pozwala nie tylko na bieżące relacjonowanie problemów z jakimi borykają się uczestnicy ruchu drogowego, ale przede wszystkim na prowadzenie akcji prewencyjnych – przestrzegających przed i zapobiegających wypadkom na drogach. Promowanie bezpieczeństwa, poprawnych zasad zachowania w ruchu drogowym a także umiejętności udzielania pierwszej pomocy są głównymi celami prewencji ruchu drogowego prowadzonej wraz z opolską policją podczas organizowanego przez redakcję programu Międzynarodowego Zlotu Master Truck. To podczas tej, jedynej takiej w naszym kraju, imprezy – w formie ciekawych konkursów sprawnościowych, quizów i innych akcji – wpaja się uczestnikom i publiczności powyższe zasady, nie zapominając o najmłodszych uczestnikach, dla których przeznaczone są specjalne kąciki plastyczne i zabawy z nagrodami. Relacje z tych działań można śledzić na antenie Motowizji i Tele5 jeszcze przez wiele dni po zlocie. Ostatnio program ukazuje się także w skróconej formie pn, „Na Osi Extra” za pośrednictwem popularnych portali internetowych – onet.moto.pl oraz Auto Świat TV. W mini odcinkach zawarte są najciekawsze fragmenty i tematy z oryginalnego „Na Osi”

 

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego założeniem jest uhonorowanie i promowanie inicjatyw, które zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym aktywnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Oprócz kategorii Media Roku, zwycięzców wyłoniono także w kategoriach Firma, Osoba, Instytucja Publiczna oraz Organizacja Pozarządowa Roku.

 

Do udziału w uroczystości rozdania nagród zaproszeni zostali przedstawiciele m.in. władz państwowych i samorządowych, organizacji pozarządowych, służb publicznych, środowisk naukowych oraz firm prywatnych. Wszystkie te instytucje i osoby łączy wspólny cel, jakim jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

 

Więcej informacji o nagrodzie dla Programu „Na Osi”: http://naosi.pl/na-osi-uhonorowany-w-kategorii-media-roku-nagroda-partner-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego-2015/

Oficjalna strona internetowa programu: www.naosi.pl

Więcej informacji o wręczeniu oraz oficjalna strona PBD: http://www.pbd.org.pl/wydarzenia/single/id/928

 

Chróścina, 30.12.2015 r.