Ach, cóż to był za rejs!

Zaledwie kilkanaście osób skorzystało w oferty wyjazdu na spływ pontonami Nysą Kłodzką. Niech więc żałują ci, którzy zostali w domach i nie przeżyli pięknej przygody.

Moc niezapomnianych wrażeń mają za to ci, którzy zdecydowali się na spływ, zorganizowany przez firmę Rafting Bardo dla członków Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk oraz ich rodzin. Redaktor Stanisław Wolny na spływ zaprosił także członków Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej.

OBEJRZYJ zdjęcia

Przepłynięcie prawie 15-kilometrowej trasy z Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę do przystani przy ulicy Grunwaldzkiej w Bardzie zajęło nam około 3 godzin. Podczas spływu musieliśmy zmierzyć się z rwącym nurtem rzeki oraz uważać na wystające z wody kamienie. W Opolnicy czekała nas kolejna przeszkoda: jaz wodny, w pobliżu elektrowni wzniesionej w 1921 roku.

Nikt jednak nie narzekał na trudy. Z ochotą zabraliśmy się do przenoszenia 7-osobowych pontonów. Po krótkim odpoczynku ponownie wsiedliśmy do pontonów i znów mogliśmy zachwycać się pięknymi widokami malowniczej doliny Nysy Kłodzkiej, przecinającej pasmo Gór Bardzkich, których zapewne nie doznalibyśmy jadąc rowerem lub idąc pieszo.

Na przystani czekała na nas wspaniała uczta, przygotowana przez członkinię naszego stowarzyszenia Ilonę Golec. Był grillowany karczek, krupnioki z serem oraz udka drobiowe. Największym jednak powodzeniem cieszyły się pierogi ulepione przez teściową naszej koleżanki.

Wiosną planujemy ponownie wybrać do Barda. Popłyniecie z nami?

Ryszard Mulek

 

Spływy pontonowe i kajakowe malowniczym przełomem bardzkim. Rowery. Narciarstwo zjazdowe. Aktywnie przez cały rok.
Bardo ul. Grunwaldzka 33, tel.: 73-248-248

Rezerwacje e-mail: biuro@raftingbardo.pl
facebook.com/raftingbardo