Redaktor Wacław Dominik nie żyje

Wrocławskie środowisko dziennikarskie poniosło niepowetowaną stratę. 24 października, w wieku 70 lat zmarł WACŁAW DOMINIK, przez ostatnie 15 lat redaktor naczelny „Gazety Południowej”, którą współtworzył i kierował do ostatnich dni życia.


Zmarły należał do grona najbardziej znanych i zasłużonych wrocławskich dziennikarzy. Przez ponad 40 lat pracy zawodowej pracował w tygodniku „Wiadomości”, „Przeglądzie Gospodarczym”, był kierownikiem działu ekonomicznego „Wieczoru Wrocławia”, kierownikiem regionalnego oddziału „Głosu Pracy”, kierownikiem działu społeczno-gospodarczego tygodnika „Sprawy i Ludzie”, kierował Polskim Radiem Wrocław, był publicystą „Słowa Polskiego”.
 

Wacław Dominik
 

Wacław Dominik był znakomitym reporterem, wielokrotnym laureatem nagród ogólnopolskich konkursów reporterskich i nagród dziennikarskich. Szczególnie bliska mu była zawsze tematyka społeczna, prawna i historyczna. Opublikował kilka książek poświęconych tej tematyce.

W Jego osobie Wrocław traci przedstawiciela prawdziwie niezależnego i zaangażowanego społecznie dziennikarstwa, działacza społecznego, wrażliwego na los pokrzywdzonych prawnika, a środowisko dziennikarskie – wieloletniego lidera dziennikarskich organizacji zawodowych i samorządowych.

Cześć Jego pamięci