Narodowe burdy 11 listopada

W czasie burd 11 listopada br. w Warszawie, operator TVP INFO został pobity przez bojówkarzy. Zniszczono mu sprzęt, rozbito kamerę. W Krakowie zamaskowani bandyci i chuligani, atakowali wozy transmisyjne, niszczyli sprzęt radiowo – telewizyjny.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej potępia wszelkiego rodzaju akty przemocy. Protestujemy przeciwko atakom na przedstawicieli mediów. Do organizatorów manifestacji, służb policji i straży miejskiej apelujemy, aby dziennikarzom w czasie ich pracy, podczas zgromadzeń i  manifestacji, zagwarantować pełne bezpieczeństwo.

Za Prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP
przewodniczący  – Jerzy Domański
sekretarz generalny – Andrzej Maślankiewicz

Warszawa, 15 listopada 2012 roku

Petycja do Premiera Donalda Tuska Prezesa w sprawie wydarzeń 11 listopada

"Bestialstwo. Witajcie w Europejskiej Stolicy Kultury 2016"

W związku z wydarzeniami opisanymi we wrocławskich mediach (Gazeta Wyborcza, TVP Wrocław) – napadzie i pobiciu mieszkańców squatu Wagenburg przez zamaskowanych sprawców, prawdopodobnie uczestników zgromadzenia zorganizowanego 11 listopada przez Narodowe Odrodzenie Polski oraz bezczynnością policji, która nie potrafiła zapewnić bezpieczeństwa mieszkankom i mieszkańcom squatu, pomimo – że jak mówili dziennikarzom Gazety – wcześniej policjanci uprzedzali ich o możliwości ataku, zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o zajęcie się tym incydentem i wyjaśnienie przyczyn całkowitej porażki organów państwa. Pełny tekst petycji.