WOLANT WRACA NA PLAC GOŁĘBI

Dlaczego na Placu Gołębim? Bo tam na przełomie lat 80. i 90., w wyjątkowej scenerii wrocławskiego rynku, działał teatr uliczny „Trzy szafy – Aloth”. Jego pomysłodawcą, założycielem, dyrektorem artystycznym, autorem scenariuszy i głównym aktorem był właśnie

Stanisław Wolski, „Wolant”. Wieloletni aktor Teatru Kalambur, animator kultury, autor przedstawień ulicznych i happeningów, performer, gawędziarz, zbieracz ciekawych opowieści, anegdociarz, kabareciarz itd. A przede wszystkim piękny człowiek i nasz Przyjaciel!

A więc przybywajcie w ten pięknie zapowiadający się dzień, Kalamburowcy i przyjaciele, na to wyjątkowe spotkanie za Staszkiem! A potem tradycyjnie, kalamburowo i spontanicznie, Staszkowym szlakiem udajmy się do kawiarni „Pod Kalamburem” (dziś Art Cafe Kalambur). Tam od godz. 14.00, przy szklaneczce…, pobądźmy znowu razem z nim…

Przypominamy… Poniedziałek, 26 lutego godz. 13.00, Plac Gołębi przy wyjściu / wejściu do Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Figura Krasnala upamiętniająca Stanisława Wolskiego, „Wolanta”, powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Europejskich Więzi, wrocławskich środowisk twórczych i Fundacji Kalambur we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia.

Zdjęcie z archiwum prywatnego Stanisława Wolskiego.

Pozdrawiam kalamburowo

MIRA NIKODEMSKA