Spotkanie dziennikarzy seniorów, czyli opłatek 2019

Tegoroczna uroczystość różniła się nieco od tych z lat ubiegłych. Nie tylko z tego powodu, że nie wszyscy, których pamiętaliśmy z lat ubiegłych, mogli przybyć, choć nie wątpimy, że duchowo będąc już w lepszym świecie, towarzyszyli niewidzialni naszej wieczerzy. I my uczciliśmy Ich pamięć chwilą zadumy. 

Również program naszej wigilijnej wieczerzy był w tym roku wyraźnie bogatszy, nie ograniczał się tylko do konsumpcji, bardzo smacznych zresztą dań. Obok bowiem tradycyjnych wystąpień powitalno-życzeniowych byliśmy świadkami uhonorowania w roku bieżącym decyzją kapituły Zarządu SDRP Dolny Śląsk red. Wojciecha Chądzyńskiego, który od lat przekopując polskie i niemieckie historyczne archiwa, wskrzesił na kartach swych  licznych artykułów i książek nieznane większości mieszkańców naszego regionu dzieje Wrocławia i Dolnego Śląska. „Złote Pióro” i stosowny certyfikat  mianujący go „Dziennikarzem Roku 2019” trafiły z pewnością we właściwe ręce! 

Istotnym i miłym dla wielu z nas był też inny punkt programu, tj. wręczenie, w tym roku po raz pierwszy w historii naszego Stowarzyszenia, Złotych Odznak Za Zasługi dla Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. 

(Szczegółową relację z wręczenia odznaczeń zamieszczamy na naszej stronie w poprzedniej informacji „Złote Pióro dla Dolnośląskiego Dziennikarza Roku 2019”).

Nie zapomniano o sponsorach. Bez nich przecież, o czym już w słowie powitalnym wspomniał nasz Prezes, red. Ryszard Mulek, o naszym opłatku moglibyśmy tylko pomarzyć. Do realizacji pomysłu potrzebne było wsparcie finansowe. I sponsorzy, jak zawsze, nie zawiedli! Oto nasi dobroczyńcy: Bogusław Klik (AmRest Wrocław), Maciej Kaczmarski (Prezes Grupy Kaczmarski), Tomasz Piszczałka (Prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego MAT), Halina Łoś (Prezes ATOM Sp. z o.o.), Andrzej Dadełlo (Prezes Zarządu DSA Financial  Group S.A.), Janusz Cymanek (Prezes Huber Group Polska), Barbara Szumska (Prezes Firmy AGOLMA Sp. z o.o.)

Oczywiście, nie zabrakło na opłatku członków Zarządu SDRP Dolny Śląsk, któremu przewodniczy Ryszard Mulek: Ewy Gil-Kołakowskiej, Witolda Rynkiewicza, Andrzeja Sasaka, Lesława Millera, Jana Akielaszka, Dariusza Piotrowskiego.

O oprawę artystyczną kolejny już raz zadbał zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem dyrygenta Jurija Mykytiuka w składzie: Wiktor Spisla (solista), Oksana i Ewelinka Huculak, Nadia Jeremczyk, Roman Strogan, Emilia Kos (skrzypce).

No i proszę, już jest litania nazwisk, wprost nie sposób wymienić wszystkich uczestników Wigilii. Więc na zakończenie o duchowym aspekcie opłatka, o czym właściwie mógłbym wspomnieć już na początku. Były przecież i tradycyjne kolędy, i słuchanie fragmentu Biblii, i życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Tym razem tej części Wigilii nie przewodniczył sędziwy ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, któremu wiek nie pozwala już na tak jak niegdyś aktywny udział we wspólnym świętowaniu. W duchowego przewodnika wcielił się serdecznie przez nas powitany kapelan, ks. ppłk Bogdan Słowiński.

Tekst:
Wojciech W. Zaborowski

(Kliknij, aby powiększyć)

Zdjęcia:
Jan Drajczyk, Ryszard Godlewski, Waldemar Marzec,
Stanisław Tomczak, Henryk Wawer i Wojciech W. Zaborowski