RMN NADAL WYDAJE DECYZJE WS. MEDIÓW PUBLICZNYCH

Decyzją RMN radę nadzorczą Polskiego Radia PiK z Bydgoszczy tworzą Anna Gorzka-Augustynowicz, Maciej Marczak i Tomasz Wiśniewski, a Radia Olsztyn – Mariusz Bartkowicz (do niedawna prezes Radia Kraków), Marcin Poczobutt i Zbigniew Żujewski. W Krajowym Rejestrze Sądowym dokonano już wpisów o otwarciu likwidacji wszystkich 17 publicznych rozgłośni regionalnych.

Marek Rutka chciał, aby RMN zwróciła się z propozycją spotkania z ministrem kultury Bartłomiejem Sienkiewiczem. – Przewodniczący Czabański i pozostali przedstawiciele PiS stwierdzili, że do momentu, w którym obecny rząd nie wycofa się ze zmian w mediach publicznych, nie widzą możliwości spotkania się z panem ministrem – relacjonuje Rutka.

Ponadto podczas czwartkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych uzupełniła skład rady programowej Telewizji Polskiej, powołując Małgorzatę Prokop-Paczkowską, w latach 2019-2023 posłankę Lewicy. Zajęła miejsce Joanny Scheuring-Wielgus, która złożyła rezygnację, kiedy została wiceministrą kultury. W głosowaniu nad kandydaturą Prokop-Paczkowskiej wstrzymali się posłowie PiS Joanna Lichocka i Piotr Babinetz.

„Tak na dobrą sprawę w tej chwili jedyną kompetencją Rady Mediów Narodowych jest wybór rad programowych” – mówił przed tygodniem „Presserwisowi” Marek Rutka.

(KOZ, 16.02.2024)
PRESS.PL

(www.press.pl)