RADA MEDIÓW NARODOWYCH ZMIENIŁA PREZESA RADIA WROCŁAW

Nie wróży to dobrze

Harłukowicz: „Zmiana nie wróży dobrze”

– Panu prezesowi zostały przedstawione powody odwołania. Nie wiem, czy chciałby, żeby je ujawniać publicznie – mówi Krzysztof Czabański. Członek RMN Marek Rutka z klubu parlamentarnego Lewicy mówi o nich tak: – Tak wygląda styl zarządzania i relacje z pracownikami.

Z informacji „Presserwisu” wynika, że jako powody odwołania Rosińskiego podano niestosowne zwracanie się do współpracowników.

Czytaj też: Rosja oskarża Ukrainę o próbę zamachu na życie dwóch znanych dziennikarek

„Byłem wśród tych, którzy widzieli w Marcinie pisowskiego aparatczyka. Myliłem się. Robił uczciwe radio. Zbyt – jak widać” – na Twitterze skomentował Jacek Harłukowicz, dziennikarz śledczy Onetu. „W tej stacji wciąż jest wielu porządnych dziennikarzy. Wśród mediów opanowanych przez »dobrą zmianę« to rzadkość. Najnowsza zmiana, niestety, nie wróży zbyt dobrze…” – dodał Harłukowicz.

Nowa prezeska Radia Wrocław, Anita Białek, jest wykładowczynią Wrocławskiej Akademii Biznesu. W latach 2010-2012 była dyrektorką TVP Wrocław. W latach 1995-2000 prowadziła w tej stacji program informacyjny „Fakty”. Pracowała także w diecezjalnym Radiu Rodzina.

Marcin Rosiński kierował Radiem Wrocław od końca sierpnia 2019 roku. Wcześniej – od 1996 roku – związany był z Telewizją Polską. Przez wiele lat pracował w TVP Wrocław, a ostatnio w TVP Info.

Czytaj też: Sprzedaż „Newsweek Polska” wzrosła o 3 proc. To efekt wejścia do sklepów Lidla i Biedronki

(KOZ, 17.07.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)