POTĘGA PRASY PRZEMINĘŁA…

Rozmowa z Kają Jakubowską (13 lat), uczestniczką obozu dziennikarskiego Potęga Prasy

*Czy zanim przyjechałaś do Rewala, to czegoś się obawiałaś?

Obawiałam się, że się nie odnajdę, ale odnalazłam się i jest bardzo fajnie.

*Czy po tym obozie dziennikarskim, będziesz działać coś dalej w mediach szkolnych?
– Zapewne będę chciała się zaangażować w tworzenie gazety szkolnej

*Przez ostatnie kilka dni udzielałaś się tu bardzo aktywnie na antenie radia Rewal Stacji 99,2 FM i całkiem nieźle Ci to wychodziło. Czy może w przyszłości chciałabyś pracować w radiu?
Mojej przyszłości raczej nie wiążę w chwili obecnej z pracą w rozgłosni radiowej, bardziej mnie interesują służby mundurowe. W przyszłości chciałabym pracować w Straży Granicznej.

*W trakcie obozu dziennikarskiego wszyscy byliście zaangażowani w tworzenie gazety, takiej prawdziwej, która ukazuje się w trakcie turnusu. Czy Ty również zaistniałaś na łamach Rewalacji?

Tak, napisałam dwa artykuły. Jeden dotyczył wszechobecnych mew, których tu trudno nie usłyszeć i nie zobaczyć. Drugi artykuł to recenzja książki

*Czy oprócz pracy typowo dziennikarskiej macie czas na jakieś inne zajęcia?
Byliśmy na koncercie Cleo, byliśmy na festiwalu muzyki jazzowej w Janowie, chodzimy po plaży i kąpiemy się w morzu, jechaliśmy kolejką wąskotorową, zwiedzaliśmy okolicę Rewala i innych miejscowości.

*Czy coś byś zmieniła tutaj na obozie dziennikarskim?
Myślę że nie ma za bardzo co zmieniać, a jest tu bardzo fajnie. Chciałabym przyjechać tu z moim najlepszym przyjacielem, żeby zobaczył, że praca dziennikarza jest pożyteczna i potrzebna innym ludziom.

*Czy jeśli byś miała hipotetyczną sytuację, gdzie mogłabyś wybrać między przyjazdem tutaj na obóz dziennikarski a wyprawę do Grecji nad Morze Egejskie, to co byś wybrała?
Wolałabym przyjechać tu do Rewala. Pomimo, że chciałabym pojechać również do Grecji, to tutaj mam znajomych i fajną zabawę. Nowi znajomi to cenny podarunek i może kiedyś te znajomości zaowocują w życiu dorosłym.

*Czy nagroda w postaci pobytu na takim obozie dla dziennikarzy to dobry pomysł? Czy wolałabyś inną nagrodę?
– Oczywiście atrakcyjne nagrody są fajne i dają dużo radości za wygrany konkurs. Jednak pobyt tutaj pozwala na poznawanie nowych ludzi i wymienianie się doświadczeniami z innymi uczestnikami. Można powiedzieć, że tutaj pomimo wakacji czegoś możemy się nauczyć, czego w szkole nam nie pokazano. Zachęcam wszystkich do udziału w konkursach i w takich obozach dziennikarskich bo to cenne doświadczenie.

*Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia może za rok.

Rozmawiał: Ireneusz Michał HyraFoto: Kajetan Owczarek
Źródło: Portal Zarządu Głównego SDRP

(dziennikarzerp.org)