POLSKIE MEDIA WYSYŁAJĄ KOLEJNYCH KORESPONDENTÓW DO UKRAINY

„Planujemy wysyłać do Ukrainy kolejnych dziennikarzy”

W Kijowie nadal jest Piotr Andrusieczko, który przygotowuje relacje zarówno dla „Wyborczej”, jak i Outriders. W czwartek był jedynym przedstawicielem polskich mediów na spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Czytaj też: Patryk Michalski z WP: Wrócę do Ukrainy, by opowiadać historie ludzi

Oprócz Andrusieczki z redakcji Outriders w Kijowie przebywają Jakub Górnicki i Marcin Suder. Z Lwowa relacje będą prowadzić Aleksandra Rutkowska i Zuzanna Olejniczak.

W Ukrainie od czasu zaostrzenia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego i wybuchu wojny byli dziennikarze RMF FM: Piotr Bułakowski, Mateusz Chłystun i Krzysztof Zasada. Obecnie we Lwowie przebywa reporter Maciej Sztykiel. – Planujemy nadal wysyłać do Ukrainy kolejnych dziennikarzy – informuje Krzysztof Głowiński, rzecznik prasowy Grupy RMF.

„Podsyłamy ludzi w miarę potrzeb”

Z redakcji TVP korespondenci Marcin Tulicki, Tomasz Jędruchów i Tomasz Grzywaczewski pozostają w Ukrainie. Dla Radia Zet relacje z Lwowa prowadzi Miłosz Gocłowski. Wcześniej Marek Sierant nadawał z Kijowa.

Z Ukrainy wyjechali już Patryk Michalski z Wirtualnej Polski, który zapowiedział powrót, oraz Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”. Dziennik nie podjął jeszcze decyzji o wysłaniu kolejnych dziennikarzy. – Na razie podsyłamy ludzi na reportaże na granicę w miarę potrzeb – mówi Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Czytaj też: Przerażające wideo: ekipa Sky News ostrzelana. „Nasz świat do góry nogami”

W Ukrainie pozostają Paweł Pieniążek, korespondent „Tygodnika Powszechnego”; Marcin Mamoń, dziennikarz „Polska Press”; Marcin Wyrwał, reporter Onetu; Wojciech Bojanowski, reporter TVN oraz Andrzej Wyrwiński, relacjonujący sytuację dla Polsat News i Interii.

(BAE, 7.03.2022)
Źródło: PRESS.PL

https://www.press.pl)