PO MEDIACH Z ANGORĄ

Likwidator TVP Daniel Gorgosz zażądał od Świrskiego 142 mln zł wraz z odsetkami opłat abonamentowych. Również PR domaga się od KRRiT ponad 73 mln złotych; Świrski w tej sprawie otrzymał przedsądowe wezwanie. Czy ulegnie? Zobaczymy. Jednak sam fakt, że jeden człowiek, „talib PiS”, na mocy swojego widzimisię blokuje finansowanie mediów publicznych, powinien podziałać jak zimny prysznic. Od lat jestem zwolennikiem likwidacji KRRiT, a co najmniej umniejszenia roli przewodniczącego na rzecz kolegialnego zarządzania oraz pozbawienia polityków wpływu na wybór członków KRRiT. TVP i PR na razie uciekły spod topora, bo prawdopodobnie na dniach dostaną dofinansowanie z budżetu państwa, ale konieczna jest całoś­ciowa reforma sposobu opłacania mediów publicznych. A zadaniem na dziś jest ograniczenie działań uzurpatora, który nie uznaje władz mediów publicznych i któremu wydaje się, że sam stanowi prawo medialne.

Ale – jak mówi przysłowie – przyjdzie kryska na Matyska. Za przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia. Realne jest również to, że Świrski stanie przed Trybunałem Stanu. Temu dzbanowi ucho już się urwało.

MAREK PALCZEWSKI 


TELEWIZOR POD GRUSZĄ

LEWICA jest KOBIETĄ, która realizuje się ideowo i zawodowo pod światłym przywództwem Czarzastego, Biedronia i Zandberga – bandy trojga, czytaj grupy trzymającej w partii władzę! Ten patriarchalny triumwirat jest niebywale obłudny i cyniczny! Włodek, Robert i Adrian z jednej strony adorują, wynoszą na piedestał koleżanki z partii, wygłaszają peany na ich cześć, z drugiej zaś strony trzymają je z dala od realnej władzy, którą niepodzielnie sprawują na LEWICY! Bez większego trudu manipulują nimi, mieszają im w głowach! Ohydne jest to wyrachowane, instrumentalne traktowanie kobiet.

Ale skoro panie z Lewicy nie widzą w postępowaniu wobec nich bandy trojga niczego zdrożnego, to nie ma sprawy – nie ma o czym mówić, kopii kruszyć! Niech taka weźmy na to – obecnie na topie – towarzyszka Biejat łyka nic nieznaczące pochlebstwa, napawa się „sukcesem wyborczym” napompowanym do granic śmieszności przez Czarzastego & Company. Co mi tam! Nie ze mnie ludzie drą łacha! Skoro owej kandydatce na prezydenta Warszawy wystarczyło do szczęścia 12,84 proc. głosów, jeżeli jest z siebie dumna, to znaczy, że grupa trzymająca władzę na Lewicy wie, co robi i nie musi zbytnio się starać, żeby ją zachować! I to jest Czarzastego, Biedronia, Zandberga prawdziwy sukces!

Po wysłuchaniu zakochanej w sobie Madzi zdziwiłem się szczerze, że znalazło się aż tylu warszawiaków, którzy postanowili oddać na nią swój głos, cyt.: „Przedstawiliśmy świetny program dla Warszawy, który pokazywaliśmy dzień po dniu, przez te wszystkie tygodnie. W następnych wyborach będziemy jeszcze bardziej skuteczni! Ale zanim one się odbędą, wracamy do pracy na rzecz Warszawy. Pracy, którą już wykonywaliśmy. Ale teraz, jako radni, jako aktywiści z poziomu parlamentu, będziemy ją wykonywać jeszcze lepiej! Umówmy się, to my mamy pomysł, jak zmieniać Warszawę na lepsze. I to był nasz najlepszy SUKCES, że pokazaliśmy to w tej kampanii!”. Itp., itd., etc.! Nawet za pomocą prasy hydraulicznej nie da się z tej paplaniny WYCIS­NĄĆ nic sensownego, wartego uwagi!

ANTONI SZPAK
Zarząd Główny SDRP

(dziennikarzerp.org.pl)