NOMINOWANI WYCOFUJĄ SIĘ Z PLEBISCYTU ORGANIZOWANEGO PRZEZ POLSKA PRESS

W środę 15 oddziałów Polska Press rozesłało potwierdzenia o nominacjach wszystkim zainteresowanym. Część z nich poprosiła o skreślenie z listy nominowanych, bo nie chciała brać udziału w konkursie organizowanym przez koncern prasowy, który w marcu przejął PKN Orlen. Te same osoby krytykowały również zasady plebiscytu, w którym na nominowanych można oddawać głosy w formie płatnych SMS-ów lub wykupu prenumeraty e-wydania gazet Polska Press. Prośbę o wykreślenie z listy nominowani publikowali w mediach społecznościowych, ale nie sformułowali wspólnego apelu w tej sprawie.

Wśród osób, które zrezygnowały z udziału w plebiscycie, jest Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. „Głosować można wyłącznie za pieniądze wysyłane do wydawnictwa w ilości nieograniczonej. Plebiscyt wspiera finansowo gazetę znaną z eskalowania nastrojów ksenofobicznych we Wrocławiu, a w tle stoi niejaki Obajtek (Daniel, prezes Orlenu – przyp. red.). Nie chcę firmować tej akcji swoim nazwiskiem” – napisał Imiela na Facebooku.

Znów ruszają plebiscyty „Gazety Wrocławskiej”. Otrzymałem list z nominacją, ale grzecznie dziękuję. Pamiętajcie Państwo,…
Opublikowany przez Konrada Imielę Środa, 14 kwietnia 2021

Z udziału w dolnośląskiej edycji konkursu, organizowanej przez „Gazetę Wrocławską”, zrezygnowali także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosław Perduta.

O wykreślenie z listy nominowanych przez „Gazetę Krakowską” i „Dziennik Polski” poprosili bloger Piotr Żyłka oraz dyrektor krakowskiego Teatru Nowego Proxima Piotr Sieklucki.

„To po prostu plebiscyt próżności nominowanych, napędzający kasę koncernowi, na plecach samych zainteresowanych i ich przyjaciół” – napisał na Facebooku piosenkarz Michał Łangowski, który zrezygnował z nominacji w Koszalinie zgłoszonej przez „Głos Koszaliński”.

Nominację do „Osobowości Roku 2020” otrzymałem mailem od redaktora naczelnego lokalnej gazety? Wzruszenie rozedrgało…
Opublikowany przez Michała Łangowskiego – Pomiędzy Ciszą a ciszą Środa, 14 kwietnia 2021

Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press, w odpowiedzi na nasze pytania przekazuje, że w tegorocznej edycji Osobowości Roku koncern nie obserwuje większej liczby rezygnacji niż w latach ubiegłych. – W skali całego kraju w tegorocznej edycji plebiscytu nominowanych zostało ponad 13 tysięcy osób. Zgodnie z regulaminem każdy kandydat ma prawo zrezygnować – mówi „Press” Pazio.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 11 czerwca.

(PTD, 16.04.2021)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl/nominowani-wycofuja-sie-z-plebiscytu-organizowanego-przez-polska-press )