NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ CEZARY ŁAZAREWICZ POŚWIĘCIŁ SPRAWIE STANISŁAW PYJASA

„Protokoły i notatki SB, milicji, prokuratury, a także relacje i wspomnienia uczestników i świadków krakowskich wydarzeń posłużyły Cezaremu Łazarewiczowi do skrupulatnego odtworzenia przebiegu i tła śledztw w sprawie tragicznej śmierci Stanisława Pyjasa – zarówno tego prowadzonego za komuny, jak i wznowionego w 1991 roku” – pisze w przesłanej „Presserwsowi” informacji Zofia Kotecka, promotorka książki.

Czytaj też: Dziennikarz demaskuje niemieckie koncerny. „Nazistowscy miliarderzy” w Polsce

„Na Szewskiej. Sprawa Stanisława Pyjasa” to również historia wielkiej przyjaźni, którą spotkała niepojęta zdrada” – pisze Zofia Kotecka.

Dotychczas Cezary Łazerewicz wydawał swoje książki m.in. w wydawnictwach: Czarne, Agora, W.A.B. i Sonia Draga. Wydana nakładem tego ostatniego pozycja „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia” uzyskała nominację Grand Press w kategorii Książka Reporterska Roku 2020.

Tym razem Cezary Łazarewicz wybrał wydawnictwo Czytelnik, które – jak mówi – zaproponowało najlepsze warunki. – Informacja o przygotowanej książce spotyka się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Na razie mamy zaplanowane dwa spotkania autorskie – w Warszawie, 1 czerwca, oraz w Krakowie, 15 czerwca – mówi Zofia Kotecka.

Cezary Łazarewicz jest dziennikarzem, publicystą i pisarzem. W 2017 roku dostał Nagrodę „Nike” za książkę zatytułowaną „Żeby nie było śladów”. Pisał m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”, „Newsweeku Polska” i WP.

Czytaj też: „Dziennik Bałtycki” przyznał tytuł Osobowości Roku postaci wykreowanej przez AI

(JF, 29.04.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)