MAREK TWARÓG REDAKTOREM NACZELNYM „PRESSERWISU”

– Politycy otwarcie walczą z niezależnymi mediami. Szczególnie teraz branża dziennikarska musi trzymać się razem, realizować wspólne projekty i strzec przestrzegania standardów. Media branżowe powinny inspirować do takich działań i je promować. A także monitorować stan wolności słowa w Polsce. Tak właśnie widzę swoją rolę, stając na czele profesjonalnych dziennikarzy „Presserwisu” – stwierdza Marek Twaróg.

– Cieszę się, że Marek do nas dołącza, choć wiem, że nie mielibyśmy na to szansy, gdyby nie orlenizacja Polska Press. Namawiam innych wydawców, by szli tą drogą, sami możemy wiele zyskać, zatrudniając niesłusznie zwalnianych profesjonalistów – stwierdza Andrzej Skworz, redaktor naczelny i założyciel „Press”.

Marek Twaróg był redaktorem naczelnym „Dziennika Zachodniego” od 2010 roku, wcześniej trzy lata kierował „Gazetą Wrocławską”. Stracił pracę w wyniku czystek w wydawnictwie Polska Press, jakie miały miejsce po sfinalizowanej na początku marca tego roku transakcji zakupu gazet regionalnych przez PKN Orlen. Zanim to nastąpiło, otwarcie krytykował przejęcie dzienników i serwisów regionalnych przez spółkę Skarbu Państwa.

(CP, 26.08.2021)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl/marek-twarog-redaktorem-naczelnym-presserwisu)