KOLEJNE ODEJŚCIA Z DZIENNIKÓW POLSKA PRESS

Od grudnia ub.r., kiedy Orlen ogłosił przejęcie Polska Press Grupy od niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau, z „DZ” odeszli: Janusz Szymonik (zastępca redaktora naczelnego), Anna Ładuniuk (sekretarz redakcji – przeszła na emeryturę), Agata Pustułka (publicystka), Karol Świerkot (wydawca online), Katarzyna Pachelska (wiceszefowa newsroomu), Aleksander Król (dziennikarz oddziału Rybnik) i Tomasz Szymczyk (szef oddziału Śląsk).

W końcu kwietnia z czytelnikami „Głosu Wielkopolskiego” pożegnała się Kamilla Placko-Wozińska. Co sobotę dziennik zamieszczał jej felieton z cyklu „Tydzień baby” (ukazywał się od 25 lat – wcześniej w „Gazecie Poznańskiej”). „Rezygnuję, bo do niszczenia gazet przez spółkę Obajtek – Kania nie chcę się przykładać nawet w tak skromnym zakresie” – poinformowała znajomych na Facebooku. Swój cotygodniowy felieton przeniosła do serwisu internetowego magazynu „Moja harmonia życia” (CD Media).

30 kwietnia dymisję złożył Marek Rodwald, prezes poznańskiego oddziału Polska Press Grupy. Z „Głosu” odeszli w ostatnich miesiącach Mikołaj Woźniak (reporter działu miejskiego), Norbert Kowalski (dziennikarz od spraw kryminalnych), Marta Danielewicz (dziennikarka ekologiczna), Błażej Dąbkowski (dziennikarz polityczny) oraz Łukasz Cieśla (dziennikarz śledczy).

Dorota Kania, redaktor naczelna gazet Polska Press Grupy, która od kwietnia zasiada w zarządzie Polska Press (zastąpiła Pawła Fąfarę), wczoraj w rozmowie z Radiem Szczecin powiedziała, że zmienia redaktorów naczelnych tam, gdzie uważa, że „trzeba szarpnąć cuglami i postawić te gazety na poziom, który można osiągnąć w danym regionie”. I zadeklarowała, że „polską racją stanu jest informowanie rzetelne na temat regionu, patrzenie na ręce władzy. Władzy również samorządowej, a nie tylko milczenie i atakowanie rządu. Są gazety ogólnopolskie i niech się tym zajmują, natomiast gazety w regionie powinny zajmować się regionami”.

(PTD, 13.05.2021)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl/kolejne-odejscia-z-dziennikow-polska-press)