DZIENNIKARZE W NOWYM SEJMIE: WOŁOSZAŃSKI, KOBOSKO I WRÓBEL

Do Sejmu dostał się również były dziennikarz TVP i Nowej TV, a do niedawna wiceburmistrz Kętrzyna Maciej Wróbel – startował z ostatniego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Olsztyn. Wróbel uzyskał 9837 głosów.

Ponownie posłem nie zostanie członek Rady Mediów Narodowych Marek Rutka (Nowa Lewica), startujący okręgu gdyńsko-słupskiego. Na Rutkę zagłosowało 3553 wyborców.

Posłem nie będzie też np. były prezes Radia Szczecin Adam Rudawski, który kandydował z listy Trzeciej Drogi w okręgu obejmującym Szczecin (z 9101 głosem był drugi na jej liście). Nie udało się również dziennikarzowi Radia Białystok Jerzemu Kułakowskiemu – startował z listy Koalicji Obywatelskiej na Podlasiu (oddano na niego 2449 głosów).

Na kolejną kadencję wybrany został były dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch z listy Trzeciej Drogi. W okręgu wrocławskim otrzymał 34 187 głosów.

Posłami pozostają też członkowie Rady Mediów Narodowych z PiS: Joanna Lichocka (36 060 głosów) i Piotr Babinetz (12 829).

Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 15 października.

(KOZ, 18.10.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)