Dowód Tożsamości na walentynki

Barbara Sadurska – pisarka, autorka scenariuszy teatralnych i telewizyjnych, prawniczka. Ukończyła prawo oraz polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia podyplomowe zrobiła w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ, a Społeczeństwo Informacyjne na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. W 2018 roku otrzymała główną nagrodę w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań we Wrocławiu za opowiadanie „Pełnia”. Jest również laureatką III nagrody Agencji Dramatu i Teatru Polskiego Radia za scenariusz słuchowiska „Wszystko takie smutne” (reż. Janusz Kukuła, w roli głównej Wiesław Michnikowski) i II nagrody PISF w konkursie Trzy Korony – Małopolskiej Nagrody Filmowej za scenariusz filmu fabularnego „Calineczka”. W Fundacji Partnerstwo opublikowała trzy opowieści dla dzieci: „Terra z lasu”, „Rea, córka burzy” i „Gaja w Nowej Hucie”. W zeszłym roku Wydawnictwo Nisza wydało zbiór jej opowiadań pt. „Mapa”. Od wielu lat regularnie czyta dzieciom książki w księgarni Czytanie. W latach 2010–2015 publikowała artykuły popularnonaukowe w czasopiśmie „Know How”. 

Kasia Berger – wokalistka, autorka tekstów, którą w muzyce najbardziej fascynują opowiadane historie. Muzyki nie dzieli według gatunków a emocji, jakie w niej wywołuje, dlatego najmocniej przyciąga ją jazz oraz styl bossa nova. Uwielbia zabierać swoich słuchaczy w muzyczną podróż w odległe miejsca, tam, gdzie nie ma pośpiechu i czas płynie bardzo powoli, gdzie liczy się tylko to, co tu i teraz, gdzie zawsze najważniejsze są przede wszystkim ludzkie emocje… 

Bartłomiej Ziętara – absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie oraz Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu na Wydziale Jazzu. Pianista, muzyk sesyjny, kompozytor i nauczyciel, posiadający duże doświadczenie w pracy z młodzieżą szkół muzycznych, wychowaną na klasyce, która próbuje swoich sił w innych gatunkach, oraz z osobami, które po raz pierwszy mają kontakt z instrumentem. Uwielbia jazz, lecz nie zamyka się w jego ramach, czerpiąc inspiracje również z innych gatunków i realizując się z powodzeniem w najróżniejszych projektach muzycznych.

Ewa Gil-Kołakowska