5/25 SAPERZY W STREFIE ŚMIERCI

Bogusław Politowski oddaje w swojej książce hołd saperom. Od ich dokładności, skupienia i odwagi na misjach wojennych bardzo często zależało bowiem życie i zdrowie wielu wojskowych i cywilów. Dzięki ich poświęceniu wielu uczestników misji mogło całych i zdrowych wrócić do domów.

Czytelnik znajdzie w książce także opis służby żołnierzy tej specjalności w kraju, w warunkach pokoju. Jak się okazuje, dla saperów wcale nie jest ona bezpieczna. Każdego roku patrole saperskie podejmują i unieszkodliwiają tysiące powojennych niewybuchów. Tragiczny wypadek, jaki zdarzył się pod koniec 2019 roku w Kuźni Raciborskiej, gdzie zginęło trzech saperów z patrolu rozminowania, a kolejnych trzech zostało ciężko rannych udowadnia, jak niebezpieczną pracą zajmują się ci ludzie.

Zachęcamy do nabycia i przeczytania książki kolegi dziennikarza z naszego środowiska. Bogusław Politowski od 1984 roku jest dziennikarzem prasy wojskowej. Był żołnierzem zawodowym. Z mundurem rozstał się w 2000 roku, jednak nadal jest czynny zawodowo. Obecnie pracuje w redakcji „Polska Zbrojna”. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas pracy reporterskiej wiele razy odwiedzał żołnierzy w rejonach konfliktów zbrojnych, między innymi na Bałkanach, w Libanie, Mali oraz Afganistanie. Na co dzień relacjonuje służbę żołnierzy w różnych jednostkach wojskowych oraz opisuje szkolenia specjalistów na krajowych i zagranicznych poligonach. Jego teksty oraz zdjęcia ukazywały się także w wielu cywilnych czasopismach oraz prasie internetowej i naszej regionalnej.