11 czerwca br. odbyło się we Wrocławiu przy ul. Podwale 62 Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. Podczas spotkania zwołanego przez Zarząd podsumowano pierwszy rok kadencji 2025-2029.
Oficjalną część obrad rozpoczęto od wystąpienia Przewodniczącego, a także wręczenia wyróżnień członkom przez Zarząd Okręgu. Następnie przystąpiono do kwestii proceduralnych, wybierając sekretarza i zatwierdzając porządek zebrania. Powołano również kluczowe organy robocze: mandatowy, ds. uchwał i wniosków oraz skrutacyjny.
W dalszej kolejności zaprezentowane zostało sprawozdanie finansowe organizacji za rok 2025 wraz z wynikami audytu obejmującego drugą połowę roku. Swoje wnioski przedstawiła również Komisja Rewizyjna. Po zakończeniu formalnych wystąpień uczestnicy wzięli udział w otwartej dyskusji, dzięki której przyjęto plan działań na dalszą część kadencji, a także podjęto uchwałę programową, wyznaczającą cele Stowarzyszenia na najbliższe miesiące.
Sara Stanisz-Szachnowska
redaktor naczelny
Fot. Sara Stanisz-Szachnowska



