Strona główna / Aktualności / Walne Zebranie Sprawozdawcze

Walne Zebranie Sprawozdawcze

11 czerwca br. odbyło się we Wrocławiu przy ul. Podwale 62 Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. Podczas spotkania zwołanego przez Zarząd podsumowano pierwszy rok kadencji 2025-2029.

Oficjalną część obrad rozpoczęto od wystąpienia Przewodniczącego, a także wręczenia wyróżnień członkom przez Zarząd Okręgu. Następnie przystąpiono do kwestii proceduralnych, wybierając sekretarza i zatwierdzając porządek zebrania. Powołano również kluczowe organy robocze: mandatowy, ds. uchwał i wniosków oraz skrutacyjny.

W dalszej kolejności zaprezentowane zostało sprawozdanie finansowe organizacji za rok 2025 wraz z wynikami audytu obejmującego drugą połowę roku. Swoje wnioski przedstawiła również Komisja Rewizyjna. Po zakończeniu formalnych wystąpień uczestnicy wzięli udział w otwartej dyskusji, dzięki której przyjęto plan działań na dalszą część kadencji, a także podjęto uchwałę programową, wyznaczającą cele Stowarzyszenia na najbliższe miesiące.

Sara Stanisz-Szachnowska
redaktor naczelny

Fot. Sara Stanisz-Szachnowska