TVP INFO EMITUJE SPOT ZE ZMANIPULOWANĄ WYPOWIEDZIĄ DONALDA TUSKA

Będzie skarga do KRRiT

W spocie wykorzystano jedną z publicznych wypowiedzi Donalda Tuska, ale odpowiednio ją przycięto. „Profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj” – mówi Donald Tusk w spocie TVP Info. Spot kończy się słowami wypowiadanymi przez lektora: „TVP Info. Wiesz więcej”.

TVP Info manipuluje wypowiedzią Tuska

Oryginalna wypowiedź Donalda Tuska brzmi: „To jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj. Tylko profesja, jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy”.

Czytaj też: TVP pierwsza w pilocie. Ustawa idzie do prac w komisji cyfryzacji

Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej, zapowiedział na Twitterze, że złoży do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na ten spot. „Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo. Składam skargę do KRRiTV, a Wy zobaczcie sami, jak rodzi się kłamstwo i manipulacja w TVP”.

„Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć” – odpowiedział Tomczykowi na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu TVP.info.

Pod koniec grudnia Donald Tusk pozwał Telewizję Polską o naruszenie dóbr osobistych. Tusk złożył też pozew przeciwko dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosławowi Olechowskiemu i reporterowi „Wiadomości”” TVP Marcinowi Tulickiemu za film „Nasz człowiek w Warszawie” o liderze PO.

Czytaj też: TVN 24 liderem kanałów informacyjnych w 2022 roku

(MNIE, 16.01.2023)
Źródło: Press.pl

https://www.press.pl)