„WIADOMOŚCI” O FINALE WOŚP, KTÓREGO GOSPODARZEM JEST JEDNA Z KOMERCYJNYCH STACJI TELEWIZYJNYCH

Po tym materiale „Wiadomości” przygotowały nagranie promujące inne akcje charytatywne, m.in. wsparcie dla młodzieży ze wschodu, jakie zapewnia rzeszowski Caritas, czy o projekcie przekazywania darów Polakom na Litwie – Rodacy Bohaterom, współorganizowanym przez strażników granicznych. Niemal minutę poświęcono koncertowi online w Sycowie na Dolnym Śląsku. W pierwszej części „Wiadomości” pojawił się również materiał o fundacjach wspierających potrzebujących na linii frontu na Ukrainie.

Finał WOŚP był głównym tematem „Faktów” TVN, w których poświęcono wydarzeniu pierwsze 10 minut programu, a po zakończeniu zaproszono do „Faktów po Faktach”, gdzie rozmawiano z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. Stacja transmitowała także wydarzenie przez cały dzień, w kilkunastominutowych blokach.

W głównym wydaniu „Wydarzeń” Polsatu finał był dopiero ósmą informacją. Materiał trwał ponad dwie minuty i składał się z rozmów wolontariuszami z kilku miast Polski. Wskazywano na kiepską pogodę, ale podkreślano, że „czynienie dobra jest najważniejsze”.

WOŚP gra od 30 lat

W tym roku przeprowadzono ok. 260 tys. aukcji na Allegro, z których dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP. Najdroższą aukcją tegorocznego finału była w niedzielę wieczorem licytacja luksusowego weekendu dla pary we Włoszech lub Francji w towarzystwie Omeny Mensah i Rafała Brzoski – jego cena to 166 tys. zł. Za 122 tys. zł zwycięzca będzie mógł za to odbyć trening z Igą Świątek i otrzyma rakietę tenisistki, którą wygrała turniej w Rzymie BNL d’Italia 2021. Tygodniowy pobyt wraz z przelotem z Polski do USA dla dwóch osób w letniej rezydencji Marcina Gortata to koszt 100 tys. zł. Furorę w sieci zrobił filmik z udziałem Grażyny Torbickiej i piosenkarza Dawida Podsiadły, którzy imitując telewizyjny koncert życzeń, pożartowali sobie z ludzi trzymających władzę w mediach (pod podanym adresem widzowie mogli wpłacać pieniądze).

Czytaj więcej: Dlaczego media kochają WOŚP?

Tuż po godzinie 20 internauci zaczęli zarzucać organizatorom WOŚP bezmyślne korzystanie z fajerwerków w ramach „Światełka do Nieba”, które towarzyszy każdemu finałowi. W tym roku organizatorzy prosili, aby uczestnicy wydarzenia o godzinie 20 „wysłali w stronę nieba światełko w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni”. Rok temu zdecydowano się odejść od fajerwerków na rzecz pokazu laserów.

Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc dla oddziałów dziecięcej okulistyki. W ramach dotychczasowych 29 finałów WOŚP zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medycyny łącznie ponad 1,5 mld zł.

(KAP, 31.01.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)