W PRZEMYŚLU WYSTARTOWAŁO RADIO RMF UKRAINA

Program nadawany jest w języku ukraińskim i zawiera najpotrzebniejsze informacje i porady na temat procedur podczas wjazdu do Polski oraz o możliwościach uzyskania pomocy od organizacji charytatywnych.

Radio w językach ukraińskim i angielskim

Na antenie są również podawane wiadomości na temat przepisów i ułatwień, jakie wprowadziła Polska, m.in. na temat opieki zdrowotnej dla uchodźców czy możliwości poszukiwania pracy.

Czytaj też: W związku z atakiem na Ukrainę kanały informacyjne utrzymują wysoką oglądalność

Część informacji będzie podawana również w języku angielskim, by dotrzeć z przekazem do osób nieukraińskojęzycznych uciekających przed wojną.

Radio RMF Ukraina udało się uruchomić w ciągu 30 godzin od powstania pomysłu.

W RMF Ukraina nie będzie reklam

„Urząd Komunikacji Elektronicznej błyskawicznie dobrał częstotliwość i wydał decyzję na czasową emisję, która została uzgodniona z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni spółce Emitel, która w ciągu kilku godzin przygotowała stację nadawczą, z której emitowany jest program” – informuje Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia z Grupy RMF.

Program RMF Ukraina przygotowują osoby mówiące biegle po ukraińsku, które do współpracy przy projekcie zaprosiła Grupa RMF.

Czytaj też: Uwaga, Rosjanie znów szykują dezinformacyjną akcję w mediach społecznościowych

RMF Ukraina nie będzie zawierał przekazów reklamowych.

(KOZ, 2.03.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)