TVP MA PRZEPROSIĆ MONIKĘ OLEJNIK

Monika Olejnik wygrywa z TVP

„W procederze mieli brać udział członkowie krakowskiego gangu, którzy brutalnie wyrzucali z nich lokatorów, a potem urządzali tam luksusowe apartamenty” – streszcza materiał pracownika TVP, Bartłomieja Graczaka, Onet.pl.

Czytaj też: Zmieniona Wyborcza.pl ma uproszczoną stronę główną, lepiej eksponuje autorów

Według TVP w luksusowych apartamentach oprócz Olejnik mają teraz mieszkać Edward Miszczak i Anja Rubik. Dziennikarka TVN 24 odmówiła rozmowy z Graczakiem, tak opisując próbę zdobycia od niej komentarza przez telewizję publiczną:

„Jest późny wieczór, jadę sama samochodem. Nagle w moim kierunku biegnie jakiś facet i krzyczy: pani redaktor, pani redaktor…. Tak telewizja TVP próbowała się ze mną skontaktować! W telewizji publicznej ukazał się nierzetelny program m.in. o moim mieszkaniu, który jest słabo zmontowaną manipulacją! Wyjaśniam, że mieszkanie w którym mieszkam, zostało kupione NA WOLNYM RYNKU zgodnie z prawem. To mieszkanie BEZ WAD PRAWNYCH kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości od ludzi których nie znałam. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych nie wyrażam zgody na publikację mojego adresu zamieszkania. Nie po raz pierwszy spotykam na swojej drodze ludzi, którzy fascynują się „POLOWANIEM NA OLEJNIK”. Tylko potem przeprosić nie potrafią. Naczelny Super Expressu wie, jak się ze mną skontaktować, ale widocznie nie nauczył tego swoich dziennikarzy. Kamienica, w której mieszkam, została zbudowana przed wojną przez Oficerską Spółdzielnię Mieszkaniowo-Budowlaną dla generałów i pułkowników od Józefa Piłsudskiego. Pozdrawiam, miłego dnia. 

ps KAMIENICA NIE BYŁA REPRYWATYZOWANA!”

Monika Olejnik zdecydowała się wytoczyć telewizji publicznej proces o zniesławienie, który teraz wygrała.

Czytaj też: KRRiT chce monitorować rodziny w serialach: ile kobiet, kto pracuje, kto w kuchni

– Zakończył się proces przeciwko TVP, który dotyczył zmanipulowanych programów sprzed 4 lat, na mój temat – napisała dziennikarka.

Monika Olejnik: „Trzeba walczyć o prawdę”

– Telewizja publiczna sugerowała w swoich manipulacjach, że kamienica, w której mieszkam, była powiązana ze złodziejską prywatyzacją. Dzisiaj zapadł wyrok, w którym Sąd potwierdził, że wszystkie te sugestie wobec mnie były nieprawdziwe i nieuprawnione – kontynuowała Olejnik.

Sąd miał stwierdzić, że nabycie mieszkania przez dziennikarkę TVN 24 odbyło się bez wad prawnych, a zarzuty TVP były bezpodstawne. Teraz telewizja publiczna ma przeprosić – jak podaje Olejnik, dwa razy w głównym wydaniu Wiadomości i cztery w TVP Info. 

Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj też: Ukraina przygotowuje finał konkursu Eurowizji 2023. Pomoże Ministerstwo Obrony

(HAD, 17.06.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)