TELEWIZJA NARODOWCÓW DOSTAŁA KONCESJĘ, MA RUSZYĆ W MAJU

Msza trydencka, publicystyka, „drapieżny profil”

Jesienią ub.r. Barełkowski mówił nam, że stacja będzie próbowała znaleźć na rynku niszę. – Taką niszę wypełni na pewno transmisja mszy świętej tradycyjnej, tzw. trydenckiej – opisywał Piotr Barełkowski. Jak dodawał, w kanale będzie dominowała publicystyka. – Wielu widzów może zaskoczyć jej drapieżny profil. Nie będzie ona bowiem uznawała tzw. świętych krów i na pewno nie będzie podobała się zarówno rządzącym, jak i opozycji – zaznaczał Barełkowski.

Telewizja narodowców pierwotnie miała wystartować jesienią 2022. Najpierw o koncesję kablową dla stacji zawnioskowało Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”. Ten wniosek jednak ostatecznie wycofano i złożono nowy, w którym jako wnioskodawcę wpisano spółkę Telewizja Media Narodowe. Powodem zmiany był konflikt w środowisku narodowców.

Czekając na koncesję KRRiT, w ramach płatnych umów TVMN zaczął emitować codzienne godzinne bloki programowe za pośrednictwem zewnętrznych kanałów lokalnych – TV Regio, Lubelska.TV i Twoja Telewizja Regionalna TVT, która nadaje m.in. w Zgorzelcu. Ponadto kanał trafił do mniejszych sieci teleinformatycznych, gdzie do redystrybucji sygnału nie są wymagane koncesje, a tzw. wpis do rejestru prowadzonego przez KRRiT.

(MNIE, 27.04.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)