SIEDEM REGIONALNYCH ROZGŁOŚNI Z NOWYM LIKWIDATOREMa

W Radiu Zachód z Zielonej Góry stanowisko likwidatora objął Michał Iwanowski, dyrektor Lubuskiego Centrum Informacyjnego, w przeszłości m.in. publicysta „Gazety Lubuskiej”.

W Radiu Gdańsk i Radiu Kielce na likwidatorów wskazano prawników – Krzysztofa Lodzińskiego w Radiu Gdańsk i Pawła Gągorowskiego w Radiu Kielce. Lodziński jest politykiem Platformy Obywatelskiej i mężem gdańskiej radnej PO. Z kolei Gągorowski był pełnomocnikowi prezydenta Kielc Bogdana Wenty. W 2019 roku startował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj też: Zarobki propagandystów TVP w Polskim Radiu. Klarenbach, Rachoń, Kania

Wcześniej nowi likwidatorzy zostali powołani w Radiu Rzeszów (Jakub Osika, twórca Radia Bieszczady, były dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku), Radiu Kraków (Marcin Pulit, były prezes rozgłośni), Radiu Katowice (Ewelina Kosałka-Passia, dotychczasowa dyrektorka programowa), Radiu Łódź (Jacek Grudzień, ostatnio dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Łodzi, w latach 2012-2016 kierował TVP 3 Łódź) i Radiu Szczecin (adwokat Robert Murawski).

Minister kultury postawił w stan likwidacji regionalne rozgłośnie publiczne pod koniec grudnia 2023 roku. Początkowo funkcję likwidatora we wszystkich z nich objął adwokat Paweł Kusak.

Ponadto resort kultury poinformował, że sąd wpisał otwarcie likwidacji w przypadku 13. regionalnej rozgłośni – tym razem chodzi o Radio Opole.

Czytaj też: Z „Pytania na śniadanie” TVP 2 znikają Kammel, Krzan, Kurzajewski i Cichopek

(KOZ, 24.01.2024)
źródło: Press.pl

(www.press.pl)