SDP DOSTAŁO Z MINISTERSTWA 258 000 ZŁ NA ROZMOWY DZIENNIKARZY Z DZIENNIKARZAMI

W ramach cyklu „SDP Cafe – podaj dalej…” zaplanowano 36 rozmów. Na projekt „Dziennikarze – twórcy kultury” stowarzyszenie otrzymało z resortu kultury i sportu 258 000 zł. To druga pod względem wysokości kwota, jaką ministerstwo przyznało w ramach programu „Edukacja kulturalna”, którego celem jest „wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego”.

Spotkania wystartują 6 września, będą się odbywać od poniedziałku do czwartku, będą transmitowane na portalu i kanale SDP na YouTube. Ich formuła zakłada, że gość odcinka może zostać gospodarzem kolejnego i zaprosić wybraną przez siebie osobę. Wiadomo już, że pierwszy odcinek poprowadzi Krzysztof Skowroński, a jego rozmówczyni Anna Popek dzień później spotka się z Joanną Rawik.

Partnerami cyklu są Fundacja Kulturalna Polska oraz Fundacja Solidarności Dziennikarskiej. Współzałożycielką pierwszej fundacji „zajmującej się promocją polskiej kultury, propagowaniem dobrych manier i dobrego stylu”, jest Anna Popek. Natomiast druga fundacja została ustanowiona przez SDP.

Jak wynika ze sprawozdania finansowego złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym, przychody z działalności statutowej SDP wzrosły w ubiegłym roku do 1,1 mln zł, a na ich wysokość miały wpływ dotacje, które wyniosły nieco ponad 1 mln zł. Mimo to stowarzyszenie zamknęło ub.r. stratą 1,07 mln zł.

Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl/sdp-dostalo-z-ministerstwa-258-tys_-zl-na-rozmowy-dziennikarzy-z-dziennikarzami)