RASP WYDAŁ OŚWIADCZENIE W SPRAWIE „NEWSWEEKA”

Chce pozwać Holzera

Ringier Axel Springer Polska próbuje zapanować nad sytuacją związaną z publicznymi oskarżeniami o nieprawidłowe relacje pracownicze w redakcji „Newsweek Polska”. Sprawa zaczęła się od Tomasza Lisa, zwolnionego pod koniec maja z funkcji naczelnego tygodnika, ale teraz dotyczy już także innych redaktorów. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne wpisy świadczące o tym, że atmosfera w redakcji nie była dobra, a postawa wydawnictwa rzekomo bierna.

Ryszard Holzer, wobec którego zapowiedziano kroki prawne, to były sekretarz redakcji „Newsweek Polska”. Wypowiadał się zarówno w tekście Szymona Jadczaka w Wirtualnej Polsce, jak i w nowym numerze „Press”, gdzie opisujemy kulisy odejścia Tomasza Lisa.

Czytaj też: Sprawa Lisa: Milczenie, które wiele mówi

Oświadczenie zarządu zaczyna się tak: „Dyskusja tocząca się w ostatnich tygodniach w mediach oraz mediach społecznościowych pokazuje, jak trudno jest odróżnić zarzuty i spekulacje od faktów i prawdziwych informacji. W trosce o naszych pracowników – jako pracodawca – mamy obowiązek zachowywać się odpowiedzialnie i zgodnie z prawem. Dlatego zawsze działamy w oparciu o fakty i dowody, a nie plotki czy insynuacje”.

I dalej: „Z uwagi na konieczność ochrony osób zgłaszających przypadki niewłaściwego zachowania oraz ze względu na zobowiązania prawne, naszym obowiązkiem jest dochowanie pełnej poufności. Dlatego nie komentujemy publicznie spraw pracowniczych ani obecnych, ani byłych pracowników. Jednocześnie podkreślamy, że rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, naruszanie dobrego imienia naszych pracowników oraz wizerunku firmy, spotka się ze zdecydowaną reakcją Wydawnictwa”.

O Ryszardzie Holzerze traktują dwa ostatnie zdania: „Nieprawdziwe informacje oraz insynuacje rozpowszechniane w mediach przez Pana Ryszarda Holzera uderzają w dobre imię naszych pracowników. W związku z tym podejmiemy w tej kwestii stosowne kroki prawne”.

Tomasz Lis zdążył już skomentować oświadczenie RASP na Twitterze: „Zarząd RASP zarzucił redaktorowi Ryszardowi Holzerowi, jednemu z dwóch głównych źródeł red S. Jadczaka, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji oraz insynuacji i zapowiedział wytoczenie mu procesu. Z twierdzeniem RASP z całą pewnością nie będę polemizował. Moi prawnicy wciąż są na etapie debaty o tym, czy i komu wytoczyć procesy w związku z całą sprawą”.

Czytaj też: Tomasz Lis rozważa, czy wytoczyć proces Szymonowi Jadczakowi za głośny tekst w WP o mobbingu

(MAT, 8.07.2022)
Źródło: PRESS.PL

(https://www.press.pl)