MINISERIAL „MOLE KSIĄŻKOWE” PROMUJĄ CZYTELNICTWO

A w nim gwiazdy: Kożuchowska, Żak, Cyrwus, Reni Jusis

„Mole książkowe” chcą zwrócić uwagę na rolę, jaką czytanie pełni w życiu człowieka. Miniserial ma być jednocześnie pretekstem do przypomnienia, że książki są dobrymi towarzyszami codzienności, a czytanie – wartością samą w sobie, nawet jeśli poświęcamy mu niewiele czasu. Serial jest adresowany zarówno do młodszych odbiorców, jak i dorosłych oraz seniorów. 

Pierwsze działania komunikacyjne z molami książkowymi w roli głównej potrwają do końca czerwca i będą realizowane przede wszystkim w internecie, w tym kanałach własnych NPRCz 2.0 i ambasadorów, a także w telewizji, radiu oraz na nośnikach outdoorowych. Na potrzeby promocji oprócz miniserialu powstały trailer, plakat i krótkie materiały wideo. Kampania internetowa, telewizyjna i radiowa promująca „Mole książkowe” obejmie zarówno klasyczną kampanię spotową, jak i działania niestandardowe.

Za kampanię odpowiada Narodowe Centrum Kultury, które koordynuje komunikację NPRCz 2.0. Autorem koncepcji miniserialu jest grupa Mumio, a producentem wykonawczym – studio Badi Badi. Wsparcie w przygotowaniu kreacji promocyjnych zapewniła agencja Punchline.

Czytaj też: Joanna Brodzik promuje Uzdrovisco zdjęciami bez retuszu. Żeby było „naturalnie”

W ramach NPRCz 2.0 będą też realizowane kolejne spotkania plenerowe z serii „Czytanie na trawie” i konkursy w mediach społecznościowych. Powstanie też mural w centrum Warszawy. Komunikacja będzie odwoływała się do moli książkowych – nowych bohaterów marki.

Miniserial można oglądać na kanale YouTube NPRCz 2.0 i w TVP Kultura od 23 kwietnia. Pierwszy etap działań promocyjnych, obejmujący internet, telewizję, radio oraz outdoor, potrwa do końca czerwca 2023 r.

Czytaj też: Sieć Lidl startuje z nową kampanią wizerunkową. Gdzie idzie Krysia?

(HAD, 25.04.2023)
Żródło: Press.pl

(www.press.pl)