KRRIT NIE ZAJĘŁA SIĘ PRZEDŁUŻENIEM KONCESJI DLA KANAŁÓW TVN

Z naszych informacji wynika, że jego wniosek został jednak oddalony głosami pozostałych członków KRRiT, ale bez przedstawienia mu kontrargumentacji.

Czytaj też: Konkurs na miejsca na MUX 8 zostanie częściowo powtórzony

Prof. Kowalski został powołany do Krajowej Rady głosami opozycyjnych senatorów. Pozostałych członków (są nimi: Maciej Świrski, Hanna Karp, Agnieszka Glapiak i Marzena Paczuska) powołano przez Sejm zdominowany przez PiS lub wywodzącego się z tej partii prezydenta Andrzeja Dudę.

Pod koniec kwietnia 2023 roku Krajowa Rada przedłużyła już koncesję dla HGTV, innego kanału TVN Warner Bros. Discovery. KRRiT – informując o swojej decyzji – przekazała jednak, że w dalszym ciągu prowadzi prace w związku z analizą struktury własnościowej spółki TVN, która od 8 kwietnia 2022 roku należy do amerykańskiego koncernu Warner Bros. Discovery. Stanowisko regulatora w tej sprawie przyjęto przy głosie sprzeciwu prof. Tadeusza Kowalskiego.

TVN SA o przedłużenie koncesji dla naziemnego TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku) zwrócił się do KRRiT pod koniec 2022 roku. Na początku 2023 roku nadawca wystąpił z identycznymi wnioskami dotyczącymi TVN International (ma koncesję do 10 lutego 2024) i TVN Turbo (do 12 lutego 2024).

Przypomnijmy, że przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło Krajowej Radzie 19 miesięcy (KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania), a dla TVN Siedem – ponad rok.

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24, ale uznał, że nie miała ona miejsca z rażącym naruszeniem prawa.

(MNIE, 26.07.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)