KATARZYNA DOWBOR WRACA DO TVP

Katarzyna Dowbor od 1982 roku pracowała w Programie III Polskiego Radia. Rok później przeszła do TVP. Przygotowywała tam felietony do programu „Pegaz” i realizowała filmy dokumentalne. W 1988 roku po raz pierwszy współprowadziła Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Potem prowadziła programy, m.in. „Alchemia zdrowia i urody”, „Apetyt na zdrowie” i „Pytanie na śniadanie”.

Stacja na razie nie ujawnia antenowego partnera Dowbor. Serwis Shownews.pl donosił, że może nim być Bartłomiej Jędrzejak, prezenter pogody TVN. Z naszych informacji wynika, że nie odchodzi on z TVN.

Jak informowaliśmy, „Pytania na śniadanie” w TVP 2 nie będą już prowadziły pary wprowadzone do programu za czasów poprzednich władz TVP. Pożegnano się z Tomaszem Kammelem i Izabellą Krzan oraz Maciejem Kurzajewskim i Katarzyną Cichopek. W grafiku nie ma już też Małgorzaty Tomaszewskiej i Aleksandra Sikory.

Już wcześniej z grona prowadzących poranny program TVP 2 usunięto m.in. Annę Popek i Roberta Rozmusa oraz Idę Nowakowską-Herndon, która program prowadziła razem z Tomaszem Wolnym, od grudnia przebywającym na urlopie. Programu nie prowadzi także Małgorzata Opczowska, ostatnio w parze z Robertem Koszuckim.

Do „Pytania na śniadanie” wprowadzono nowe pary. Są to: Robert Stockinger, do niedawna reporter „Dzień dobry TVN”, oraz Joanna Górska, była prezenterka Polsat News, a także Klaudia Carlos i Robert El Gendy. Klaudia Carlos ostatnio w TVP Polonia prowadziła program „Polonia 24”. Robert El Gendy był do niedawna jednym z gospodarzy pasma „Wstaje dzień” w TVP Info. Do „Pytania na śniadanie” wrócił po ponadrocznej przerwie.

Docelowo par prowadzących „Pytanie na śniadanie” ma być pięć.

(MNIE, 26.01.2024)
ŹRÓDŁO: Press.pl

(www.press.pl)