JERZY JURECKI WEDŁUG PROKURATURY „PRZYMUSZAŁ DO DZIELENIA WYWIADU”

„Absurdalne”

– Dowiedziałem się, że to przesłuchanie sprawdzające – mówi „Presserwisowi” Jurecki. – To znaczy, że jeszcze nie ma sprawy, a prokuratura ustala okoliczności.

Jurecki ujawnia jednak treść zarzutu: miał „przymusić burmistrza Zelowa do wywiadu poprzez pobicie”. – Nigdy nie słyszałem bardziej absurdalnego sformułowania – mówi.

Mimo niefortunnego początku, do rozmowy między Jureckim a Jachymkiem jednak doszło. Co nie przeszkodziło burmistrzowi Zelowa złożyć kolejnego prywatnego aktu oskarżenia z art. 212 (zniesławienie). Pierwszą rozprawę wyznaczono na 16 maja.

„Manipulacyjne techniki prasowe”

Burmistrz Zelowa oskarża Jerzego Jureckiego i Pawła Pełkę – redaktora naczelnego „Tygodnika Podhalańskiego”, że działając wspólnie i w porozumieniu, pomówili Tomasza Jachymka za pomocą „manipulacyjnych technik prasowych”. Manipulacyjne techniki prasowe „TP” sprowadzały się do opisu sytuacji. Oskarżenie zarzuca również „TP” cytowanie anonimowych źródeł, korzystanie z sugestywnych materiałów wideo, a ponadto publikację nierzetelnych i nieprawdziwych informacji.

Czytaj też: Tomasz Lis usłyszał prokuratorski zarzut reklamowania alkoholu w „Newsweeku”

„Tygodnik Podhalański” interweniował dziennikarsko w sprawie pracownika hotelu Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem. Pracownik twierdził, że w pokoju hotelowym, w którym został przez uczestników imprezy zamknięty, widział narkotyki i broń.

Pokój miał być wynajmowany przez burmistrza podłódzkiego Zelowa oraz trzech samorządowców z jego okręgu wyborczego, związanych z Prawem i Sprawiedliwością.

Czytaj też: TVN 24 liderem kanałów informacyjnych. Wygrywa z drugim TVP Info

(PAR, 17.04.2023)
Źródło: Press.pl

(www.press.pl)