FRANAS I GIGOŁŁA, BYLI NACZELNI „WROCŁAWSKIEJ”, NA CZELE KONKURENCYJNEGO PORTALU

Bez wątpienia jednak będzie konkurował z serwisem Gazetawroclawska.pl, który co prawda stracił impet pod rządami nowego kierownictwa redakcji (po przejęciu firmy przez Orlen już drugi raz zmieniono naczelnego), ale wciąż jest znaną marką w mieście.

Oficjalnie pracę w nowej redakcji Franas rozpoczął 8 listopada, ale już od kilkunastu dni analizował, jak można rozwijać stronę. Wszystkim obecnym pracownikom redakcji TuWroclaw.com zaproponował dalszą współpracę.

– Michał Gigołła wspomagał mnie w poprzednim przedsięwzięciu i dołączył do mnie, ale nie mam w tym momencie planów personalnych ani wobec moich dawnych współpracowników, ani wobec osób, które aktualnie są w redakcji – mówi Franas.

Michał Gigołła odszedł z „Gazety Wrocławskiej” we wrześniu br. Chce wykorzystać w portalu wieloletnie doświadczenie online’owe, jakie zdobył w Polska Press.\Arkadiusz Franas był redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej” od 2010 roku, wcześniej pełnił funkcję zastępcy naczelnego. W tym roku musiał odejść ze stanowiska – nowy zarząd Polska Press po kupnie firmy przez Orlen wymienił wszystkich naczelnych swoich mediów regionalnych (z wyjątkiem szefa „Echa Dnia” w Kielcach). 31 maja br. odszedł za porozumieniem stron.

– To zamknięty rozdział, wszystkim kolegom, którzy tam pracują, życzę jak najlepiej, ale nasze relacje są tylko i wyłącznie towarzyskie – mówi Franas.

(KAP, 9.11.2021)
Źródło: PRESS.PL
(https://www.press.pl)