DZIENNIKARSTWO NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM PONOWNIE NAJWYŻEJ W RANKINGU KIERUNKÓW STUDIÓW

Kierunki studiów oceniane są też przez samych pracowników naukowych (profesorów i doktorów habilitowanych) pod kątem ich prestiżu. Tu wyniki potrafią się różnić. Jako najbardziej prestiżowy dziennikarstwo na UJ wskazało najwięcej pracowników. Najsłabsze oceny kadry zebrały kierunki dziennikarskie na Uniwersytecie Opolskim, UKSW w Warszawie, Uniwersytecie Szczecińskim, Uniwersytecie Radomskim (jest klasyfikowany po raz pierwszy) i Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Na zatrudnienie w zawodzie najbardziej mogą liczyć absolwenci dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wysokie szanse mają też absolwenci Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Na najlepsze wynagrodzenie – znów Absolwenci UW. Najsłabsze zarobki mają absolwenci dziennikarstwa Uniwersytetu Opolskiego.

Kierunki objęte rankingiem muszą posiadać na danej uczelni ofertę studiów jednolitych magisterskich lub studiów stacjonarnych II stopnia, zapewniając studentom możliwość kontynuacji nauki po ukończeniu studiów I stopnia na tym samym kierunku.

Czytaj też: Nowy Press: Chaciński o kulturze, której brak, a także Bojanowski, Nałęcz, CPK oraz Ziobro mediom

(PAR, 01.07.2024)
PRESS.PL

(press.pl)