BRAWO WARSZAWA – VIVAT LAUREATKA

W wielu miastach i regionach od lat takie tradycje się zawiązały, dość wspomnieć o krakowskiej nagrodzie Złotej i Zielonej Gruszki…

Dodajmy: nie tylko od lat Kraków. W Lublinie są „Dinozaury”, w Poznaniu „Koziołki” w Szczecinie i Wrocławiu „Dziennikarz Roku”. Brawo Warszawa, brawo Tomasz Miłkowski, po 40 latach „lukę wypełniono”. I jakże pięknym akcentem.

Laureatką pierwszej edycji nagrody imienia Karoliny Beylin została Krystyna Gucewicz, dziennikarka, poetka, pisarka, reżyser, scenarzystka, satyryk, krytyk sztuki, teatrolog, wykładowca uniwersytecki, autorka programów radiowych i telewizyjnych, Pióro „Expressu Wieczornego” i „Szpilek”.

Krystyna Gucewicz opublikowała kilka tysięcy artykułów, recenzji, felietonów, reportaży, esejów i wywiadów. W dorobku pisarskim ma ponad 20 książek. Prowadzi liczne projekty charytatywne, a w Tetrze Narodowym od 20 lat realizuje „ Ostry Dyżur Poetycki”. Uhonorowana wieloma odznaczeniami m.in. godnością Gloria Artis.

Do nagrody ponadto nominowano: Ewę Kielak – redaktorkę naczelną „Stolicy”, Grażynę Korzeniowską – przez wiele lat związaną z magazynem „Sukces” i Krzysztofa Lubczyńskiego – pisarza, krytyka literackiego, pasjonata historii.

Można mieć przekonanie, pewność, że po takim starcie pierwsza edycja nagrody im. Karoliny Beylin „stanie się początkiem nowego ożywczego obyczaju”.

Źródło: Portal Zarządu Głównego SDRP