Blog

Zmarł Zbigniew Dyliński

Nekrologi
Z głębokim żalem informujemy, że 16 stycznia 2018 roku, w wieku 84 lat, zmarł ś†p redaktor Zbigniew Dyliński dziennikarz przez kilkadziesiąt lat związany z redakcją „Słowa Polskiego” Wyrazy serdecznego współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego składają Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Dolny Śląsk Pogrzeb odbędzie się w Strzelcach Opolskich 22 stycznia 2018 roku o godz. 12.00.
Starosłowiańska wieczerza wigilijna

Starosłowiańska wieczerza wigilijna

Spotkania
I znów, jak od tylu, tylu lat seniorzy wrocławskich mediów spotkali się, by dzieląc się opłatkiem i wspominając minione lata, wyrazić jednocześnie nadzieję, która też stanowiła sens składanych sobie życzeń, na radosne święta Bożego Narodzenia oraz pomyślny nowy, 2018 rok. (więcej…)
Witraże, e-kultura i Stara Kopalnia

Witraże, e-kultura i Stara Kopalnia

Prasa
Drodzy Państwo! Poprzednio spotkaliśmy się w letnim wydaniu „Wałbrzyskiego Magazynu Kulturalnego”, a tu już późna jesień i niebawem miesiące zimowe. Mimo że obfitować będą w święta i wolne od pracy dni, to – nie ma co ukrywać – dni będą krótkie, a wieczory długie i popołudnia ciemne. (więcej…)
J. Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz

J. Eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz

Zarząd SD RP Dolny Śląsk
To już 21 lat od momentu, kiedy Ksiądz Kardynał po raz pierwszy zaszczycił swoją obecnością opłatek ludzi mediów, organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Dolny Śląsk. I mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mogli gościć Eminencję z tej okazji. Tegoroczne spotkanie jest znakomitym pretekstem, by złożyć Księdzu Kardynałowi jak najgorętsze życzenia z okazji 94. rocznicy urodzin. To także okazja, by życzyć Eminencji błogosławionych świąt Bożego Narodzenia oraz obfitości łask Bożych w 2018 roku. Szczęść Boże! Wrocław 8 grudnia 2017 r.