POSEŁ PO DO DOROTY KANI NA ANTENIE PR24

„Rozliczymy panią za to, co pani robi w imperium Obajtkowym”


Dorota Kania od 1 kwietnia 2021 roku jest redaktorką naczelną i członkinią zarządu Polska Press. Pracę w wydawnictwie rozpoczęła po tym, jak przejął je państwowy koncern PKN Orlen
(screen: PR24/i.pl))

Poseł PO Czesław Mroczek, zaproszony do audycji Doroty Kani „Dwie strony” w Polskim Radiu 24, w dyskusji z prowadzącą powiedział, że Kania „należy do orlenowskiego imperium, które kłamie Polakom”, po czym dodał, że „rozliczymy panią za to, co pani robi i w tym imperium Obajtkowym i w Polskim Radiu”. Kania uznała, że to groźby, politycy władzy stanęli w jej obronie.

Do kłótni doszło wczoraj podczas rozmowy na temat generała Mirosława Różańskiego, krytykującego zakupy uzbrojenia dla polskiego wojska. Mroczek bronił stanowiska gen. Różańskiego, jako człowieka, „który przyłożył się do budowania silnych i skutecznych sił zbrojnych”. W pewnym momencie Mroczek odwołał się do materiału Onetu o „fali odejść” z polskiej armii. W reakcji na to Dorota Kania zacytowała komunikat MON zawierający sprostowanie artykułu. Według MON fala odejść opisana przez Onet związana jest m.in. z przypadającymi na początek roku odejściami żołnierzy na emeryturę.

Czytaj dalej