PREZES RADIA SZCZECIN I DUKLANOWSKI ZOSTANĄ NA STANOWISKACH.

3 członków RMN ich broni

Członkowie Rady Mediów Narodowych mieli 15 minut na zapoznanie się z treścią stanowiska, a potem większość – Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz i Joanna Lichocka (na zdjęciu) – zaprotestowała przeciwko atakom na pracowników mediów publicznych (screen: polskieradio.pl; Adrian Grycuk/wiki;)

Rada Mediów Narodowych nie zajęła się sprawami kadrowymi w Radiu Szczecin, bo Krzysztof Czabański, szef RMN, „nie widzi powodu”. Rada zaprotestowała za to przeciwko atakom na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Robert Kwiatkowski, jeden z dwóch opozycyjnych członków RMN: – W historii Rady nie było chyba bardziej kłamliwego stanowiska.

W czwartek Rada Mediów Narodowych wyraziła stanowczy protest wobec ataków na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Wezwała również organy państwa do ścigania każdego przypadku napaści.

„W ostatnich tygodniach, na skutek działań polityków opozycji oraz zaangażowanych po ich stronie mediów, nasiliły się ataki na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Mają one charakter gróźb karalnych, zastraszania, zniewag i aktów niszczenia mienia. Jest to świadoma próba ograniczenia konstytucyjnej zasady wolności słowa i podważenia fundamentów państwa demokratycznego. Warto zauważyć, że oprócz motywów politycznych, znaczną rolę grają tu interesy biznesowe części mediów komercyjnych, dla których media publiczne są konkurentem” – napisano w stanowisku Rady.

Czytaj dalej