AGNIESZKA BOROWSKA SKRYTYKOWAŁA SDP I JUŻ NIE PODOBA SIĘ KRZYSZTOFOWI SKOWROŃSKIEMU

Agnieszka Borowska nie widzi konfliktu interesów w zasiadaniu w zarządzie stowarzyszenia dziennikarskiego i pracy jako rzecznik prasowy ministerstwa (screen YouTube/wpolsce.pl)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zwróciło się do Agnieszki Borowskiej, rzecznik prasowej Ministerstwa Sprawiedliwości, by zrezygnowała z członkostwa w zarządzie SDP lub zawiesiła w nim członkostwo, uznając, że łączenie przez nią tych funkcji zagraża wizerunkowi organizacji. Poszło o trudne pytania, które Borowska zadaje szefowi SDP Krzysztofowi Skowrońskiemu.

Agnieszka Borowska do zarządu została wybrana w październiku na zjeździe delegatów SDP. Wczoraj uznano, że łączenie funkcji członka Zarządu Głównego SDP oraz rzecznika prasowego Ministerstwa Sprawiedliwości „nie powinno mieć miejsca, ponieważ rzecznik prasowy ministerstwa podlega organowi, który go powołał, wchodzi w skład administracji rządowej i realizuje powierzone mu zadania służbowe” – napisano w przyjętej w czwartek uchwale, pod którą podpisało się ośmioro członków zarządu.

Czytaj dalej